Ekip

Her biri alanında tecrübeli ve uzman ekip arkadaşlarımızla Finans Çözüm Uzmanı ve Yatırım danışmanlığı yapıyor, değerinize değer katıyoruz.
Aykut Pamukoğlu

Mali Müşavir

Avukatlarımız

Av. Ramazan Şenol
Av. Merve Polat
Av. Rabia Karcı Bulut

Uluslararası Anlaşmazlıklarda Çalıştığımız Avukat

Uluslararası Av. Fatma Yonca Yücel

Sevgi Öksüz

Finans Çözüm Uzmanı ve Yatırım Danışmanı

Kurucu Sevgi Öksüz 1986 Ege Üniversitesi İşletme bölümü ve 1995 Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü mezunudur.

Kendisi 1986-2017 yılları arasında T.C. Merkez Bankası’nda İhracatta Vergi İadesi, İhracatta Fon Ödemeleri, İhracatta Navlun Primi, İhracatta Teşvik Primi, İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem, İdari İşler ve Muhasebe, Türk Lirası, Kambiyo ve Sektör Bilançoları Servislerinde görev almıştır. Aynı zamanda ülkemize gelen (turistlerin ülkemize kazandırdığı) döviz miktarını belirlemek amacıyla 1 yıl Dalaman Havalimanında görevlendirilmiştir.

Beril Boyasız

Finans Uzmanı, Finansal Analist ve Vergi Denetim Uzmanı

Ekip arkadaşımız Beril Boyasız; İzmir Ekonomi Üniversitesi ve New York Eyalet Üniversitesi’nden İşletme alanında lisans derecesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi ve Finans alanında yüksek lisans dereceleri aldı.  Mezun olduktan sonra küresel kurumlarda finansal analist ve kıdemli vergi asistanı olarak çalıştı.

Armağan Önder

Yönetim Kurulu Üyesi, WBAF Angle Investment

Alparslan Çuhadar

Yüksek mimar

Ekip arkadaşımız Alparslan Çuhadar, Belçika’da Brüksel UCL Mimarlık Üniversitesi’nden Lisans ve Yüksek Lisans ile mezun olduktan sonra, Fransa’da Versay Mimarlık Yüksek Okulu’ndan İmza Yetkisini kazanmıştır. 2018 yılından itibaren Mimarlık Firmasında farklı tür projelerle (Okul, Sinema, Müze, Depo, Restoran, Konut…vb) ilgilenmektedir. Kariyerine Yeni Proje, Rehabilitasyon ve İç Dizayn Projeleriyle devam etmektedir.

Esra Kaya Kan

Proje Yazılım Uzmanı ve Yönetmeni

Maryland Üniversitesi İşletme, Hacettepe Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. İtalya’da La Verne Üniversitesi’nde İtalyanca dil eğitimini tamamlamıştır. Havelsan Hava Kuvvetleri Bilgi Sistemleri Projesi’nde Yazılım Mühendisliği, Eastern Marble New York’ta Yöneticilik, UHG Alman Hastaneleri grubunda Yöneticilik ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği Şube Müdürlüğü’nde Avrupa Birliği Proje Uzmanı olarak görev yapmıştır. Avrupa Birliği IGEP Proje Döngüsü Yönetimi, Avrupa Birliği IGEP Teknik Şartname Hazırlanması katılım belgeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Dairesi Müdürlüğü Kadın Danışma Merkezi Katılım Belgesi mevcuttur.

Kendi Yaşam Koçluğu Merkezinde Yaşam Koçu Yetiştirmiş, Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı Katılım Belgeleri mevcuttur.

Yılmaz Güney

SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı

1981 yılı doğumlu Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini bitirmiştir. Yılmaz yıllar boyunca inşaat ve gayrimenkul değerleme şirketlerinde çalışmıştır. Güney 2013 senesinde HYG Yapı ve Mühendislik Ltd. Şti. ile kendi işini kurmuştır. 2021 yılı itibari ile Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Şirketinin Yönetici ortağı ve Genel Müdürüdür. Kendisinin Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımları, geliştirme, danışmanlık ve değerleme alanında 14 yıllık iş tecrübesi bulunmaktadır.

Göksel Dargın

Yönetici Broker

Ege Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş. Yüksek lisansını Pamukkale Üniversitesi Sayısal Yöntemler Yöneylem Araştırması üzerine bitirmiş. 2002-2013 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde Yurtdışı ve Yurtiçinde Kritik noktalarda Kritik görevlerde bulunmuş. 2013 yılında TSK den emekli olmuş. 2013-2018 yılları arasında uluslar arası büyük bir firmada finans ve güvenlik danışmanı olarak çalışmış. 2018 yılında İzmir’de kendi emlak firmasını kurmuş ve İzmir’deki büyük inşaat firmalarıyla Profesyonel site yönetimi, emlak satış ve kiralama işlemlerini yürütmüş. Halen Yönetici Broker’dır.

Adnan İmal

Yenilenebilir Enerji Proje Danışmanı

1996 yılında Ankara Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesini tamamlamıştır.
 Bu Tarihten sonra Mali müşavirlik ofislerinde çalışmaya başlamıştır. 2007 yılından itibaren Enerji sektöründe faaliyet gösteren kurumsal firmalarda muhasebe ve finans müdürlüğü yapmıştır. 2012 de yine aynı sektörde faaliyet gösteren başka bir firmanın yönetim kurulunda görev yapmıştır. 2015 Yılından itibaren dünyanın artarak ihtiyacı olan yenilenebilir enerji sektörüne geçiş yapmıştır. Yenilenebilir enerji olarak (Ges, Res, Hes) hizmetlerimiz uluslararası proje danışmanlığı yapmak sıfırdan proje geliştirip veya var olan çalışır durumdaki bir projeyi yatırımcıya sunmaktır. Sektörümüzün ihtiyacı olan Solar Panel, İnverter ve IPC olarak yatırımcıya doğru fiyat ve doğru marka seçiminde danışmanlık yaparak kalite politikamızı giderek daha yaygın hale getirmek için tüm bilgi, belge ve teknik, teknolojik olarak kendimizi her daim yeniliklere hazır olarak yolumuza devam etmekteyiz.

Tayfun Aras

Network Ağı Oluşturan, Yurt Içi Ve Yurt Dışı Yatırımcı Ve Firmaları Yönlendiren (Güney Afrika Cape Town)

I am an ex-restaurateur and have recently completed a course in Commercial Mediation. With over 15 years of experience in the hospitality and service industry I have decided to venture into commercial mediation. I aspire to use my experience and knowledge along with my dispute resolution skills to become a successful mediator, and I believe I would be an asset to any business. I also have acquired “Sworn Translator” title in English and Turkish languages recently and sworn at the Turkish Consulate of Cape Town and The Supreme Court of SA. I have done many projects at Restaurant Consultation trade and trained staff and management, written menus and wine lists and consult on interior designing of restaurants.

EXPERIENCE

1985 – 1990

SALESMAN, ORIENT BAZAAR

Selling of handmade Turkish carpets and kilims to the visiting tourists in Marmaris. Making contact and establishing good relationships with local hotels, yachting agencies, and foreign tour agencies. I gave lectures to visiting groups about Turkish carpets and then conducted sales.

REASON FOR LEAVING: Got a better offer.

1990 – 1991

SALESMAN, BAZAAR 54

Same type of job in the same town, this company of chains worked with the tour groups that are visiting. My position was head salesman for English speaking groups. Training newly recruited salesmen were also a part of my responsibilities.

REASON FOR LEAVING: Left for South Africa.

1991 – 1993

SALESMAN, OTTOMAN TRADING

Selling of handmade carpets and crystal chandeliers to locals, preparing advertisements, and procuring and importing stock for the business.

REASON FOR LEAVING: Went back to Turkey.

1993 – 1998

OWNER, NOMADS TURKISH ART

I opened this business in Marmaris after gathering enough experience in selling of handmade Turkish carpets, kilims, cushions, old copper and silver, hand painted tiles and ceramic, wooden objects to the tourist trade. Here I learned a lot about the purchasing side of stock and business financing.

REASON FOR LEAVING: Went back to South Africa.

1998 – 2001

OWNER, SULTAN GALLERY

I opened the same nature of business in Durbanville Cape Town for the local South African market. This business venture taught me a lot about importing, customs clearance, local market adaptability and effective advertising.

REASON FOR LEAVING: Closed the business.

2002 – 2003

ESTATE AGENT, GREENLANDS PROPERTIES

Partnering with an experienced agent at a very successful estate agency marketing flats, town houses and houses in Durbanville area. By using my international connections, combined with my selling abilities, I had a good run in this industry.

REASON FOR LEAVING: Bought my own business.

2003 – 2018

OWNER, ANATOLI TURKISH RESTAURANT

I bought it in August 2003 and sold it December 2018. In this 15-year period, I have re-established Anatoli as the prime Turkish restaurant in South Africa. From 2014 onwards, the restaurant was included in Eat Out magazine’s Top 500 list every year. I also received four and a half stars every year from Trip Advisor, starting in 2013. I have been invited to do many cooking demonstrations on national television, done numerous interviews on various radio stations and have also written my own cookbook.

REASON FOR LEAVING: Sold the business.

EDUCATION

1969 – 1980

PRIMARY, SECONDARY, AND HIGHSCHOOL, T.E.D ANKARA COLLEGE

FOUNDATION PRIVATE SCHOOL

1980 – 1984

MESOPOTAMIA AND NEAR ASIA ARCHAEOLOGY DIPLOMA, ANKARA UNIVERSITY

2019

COURT ALIGNED AND COMMERCIAL MEDIATION, UNIVERSITY OF CAPE TOWN

The course was presented by Mediation in Motion and Law@Work. After the final exam, I have qualified as a mediator with a UCT stamped certificate.

Musa Ünal

Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri

Yaklaşık 32 yıllık kamu görevinin ardından Ekim-2021 de Ticaret Başmüfettişliği’nden (Gümrük) emekli olmuş, 2017-2019 döneminde Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür.
Özellikle ihracat sektöründe çok kullanılan dahilde işleme rejimi konusunda firma incelemeleri yapmış, rehberlik odaklı çalışmalarda bulunmuştur. Gümrük idarelerinde “uzlaşma” uygulamasının mevzuata girmesine katkı sunmuştur.
Halen dış ticaret firmalarının gümrük işlemlerinin sonradan kontrolü, idare ve yargı uyuşmazlıklarına mütalaa ve özellikle dahilde işleme rejimiyle ilgili eğitim-inceleme-raporlama konularında çalışmaktadır.

Sanveer Singh

Yeminli Mali Müşavir, Stratejist, Finans Direktörü (Güney Afrika Cape Town)

Takım arkadaşımız Sanveer Singh, yeminli mali müşavir, finans yöneticisi, vergilendirme ve denetim yönetimi ve işletme yönetimi uzmanıdır. MBA, BCompt Onur Derecesi, BCom Derecesi ve CA (SA) derecesine sahiptir. Yatırım, finans ve muhasebe sektörlerinde 10 yıllık deneyime sahiptir.